La
<\/p>
Specialized stands for quality and that's not just a claim, it's a commitment. That's why Specialized gives you a lifetime warranty on ALL Specialized-branded frames & forks. Just register your product at Specialized within 90 days after purchase. To make this step easier, BIKE24 delivers all Specialized bikes with a QR code. Simply scan the QR code and go directly to the Specialized website, which has all the information you need about bicycle registration. For Specialized Turbo e-bikes & e-bike frames, the Mission Control app is required for registration.<\/p>
| Nombre del producto: | Specialized Bicicleta de Montaña Carbono 29" - STUMPJUMPER 15 EVO EXPERT - 2026 - gloss nebula metallic / dolomite metallic |
| Fabricante: | Specialized Bikes |
| Código de artículo: | SBC731799 |
| Actividad: | Ciclismo |
| Género: | Hombre |
| Material: | Carbono |
| Uso: | MTB, Enduro |
| Bujes: | DT Swiss 370 |
| Radios: | Sapim Force |
| Llantas: | Roval Traverse | Hookless | AL | 30-622 | Tubeless Ready | 15x110mm |
| Cadena: | Shimano XT M8100 |
| Cassette: | Shimano XT M8200 |
| Manetas de cambio: | Shimano XT Di2 |
| Cambio trasero: | Shimano XT Di2 |
| Eje pedalier: | Shimano BB-MT801 |
| Numero de dientes del Plato: | 32 |
| Biela: | Shimano XT |
| Frenos: | Shimano Deore XT |
| Tija de sillin modelo: | PNW Loam Dropper |
| Sillín: | Bridge Comp |
| Manillar: | Specialized 6000 AL | 6° Upsweep | 8° Backsweep |
| Potencia: | Trail | 35mm |
| Horquilla: | FOX FLOAT 36 Performance Elite | GRIP X2 |
| Cuadro: | FACT 11m Carbon | Trail Geo | SWAT | 12x148mm | UDH |
| Sistema de Cambio (Fabricante): | Shimano |
| Dientes del cassette: | 10-51 |
| Tipo de Cambio: | Cadena - Electrónico |
| Tipo de Freno: | Freno de disco |
| Tamaño de la rueda: | 29" (622mm) |
| Puños: | Deity Lockjaw |
| Amortiguador: | FOX FLOAT X Performance Elite | Specialized GENIE | Ride Dynamics Trail Tune |
| Tija de sillín: | Tija de sillín telescópica |
| Triángulo Trasero: | con Suspensión |
| Recorrido de la horquilla: | 160mm |
| Cubiertas: | Butcher | GRID TRAIL | 29x2.40" / Eliminator | GRID TRAIL | 29x2.40" |
| Recorrido trasero: | 145mm |
| Accionamiento del freno: | Hidráulico |
| Año del modelo: | 2026 |
| Colección: | Todo el año |
| Color: | Lila |
| Tipo de Horquilla: | Horquilla Suspensión clásico |
| Peso: | 14480g |
| Código de Artículo de Fabricante: | 93326-30 |
| Tipo de cableado: | interna |
| Procedencia peso indicado: | Fabricante |
| Series de productos: | Specialized - Stumpjumper |
| Número de Velocidades: | 1 x 12 |
| Forma del Cuadro: | Diamante |
| GTIN: | 196625238581, 196625238550, 196625238598 |
| Página del fabricante: | http://www.specialized.com |