| Nombre del producto: | ultraSPORTS Barrita de Proteínas con Carbohidratos - PERFORM ultraBar - 40x30g |
| Fabricante: | ultraSPORTS |
| Código de artículo: | ULS130698 |
| Producto Bio: | No |
| Actividad: | Nutrición |
| Características de los alimentos: | Carbohidratos, Proteina |
| Tipo de nutrición: | Vegetariano, sin aceite de palma |
| Sabor: | Dulce |
| ANTES/DURANTE/DESPUÉS: | Durante |
| Tipo de alimento: | Barras |
| Contenido: | 1200g |
| Año del modelo: | 2026 |
| Peso: | 30g |
| Procedencia peso indicado: | Fabricante |
| Página del fabricante: | http://www.ultra-sports.de/ |
| Lista de ingredientes: | 16% apricot fruit preparation (apple juice concentrate, apple puree concentrate, 2% apricot juice concentrate, citrus fiber, gelling agent: pectin; acidifier: citric acid; sugar cane fiber, natural flavor, antioxidant: ascorbic acid), marzipan (sugar, almonds, humectant: Sorbitol, invertase; invert sugar syrup, glucose syrup), cornflakes (corn semolina, sugar, barley malt, salt), invert sugar syrup, 11% whey product, glucose syrup, whole milk powder, 5% whey protein, milk protein, canola oil, wafers (potato starch, corn starch, emulsifier: Sunflower lecithin), sunflower protein, maltodextrin, sweet whey powder, milk caramel powder (sugar, skim milk powder), natural flavor, emulsifier: sunflower lecithin; acidifier: citric acid. May contain traces of peanuts, other nuts, wheat, oats and soy. |
| Información Nutricional: | Nutrition information per 100 g |